KONST / Litografier / Färglitografi 13429281
nr 1342 9281
Bo Ã…ke Adamsson
(f. 1941), Sverige
Färglitografi, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, "Ballerina". Motivet: 43x31cm
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 18:02:34
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Bo Ã…ke Adamsson
Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson